Svenska
| Artikelnummer: | AD5170BRM100 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC DGT POT 100KOHM 256TAP 10MSOP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel | 2.7V ~ 5.5V |
| Tolerans | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Avsmalning | Linear |
| Leverantörs Device Package | 10-MSOP |
| Serier | - |
| Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ) | 160 |
| Motstånd (ohm) | 100k |
| Förpackning / Fodral | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118', 3.00mm Width) |
| Paket | Tube |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kranar | 256 |
| Antal kretsar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Minnetyp | OTP |
| Gränssnitt | I²C |
| Funktioner | Selectable Address |
| Konfiguration | Potentiometer |
| Basproduktnummer | AD5170 |
| AD5170BRM100 Detaljer PDF [English] | AD5170BRM100 PDF - EN.pdf |




IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
AD516JN AD
ADI SOT23-5
A SOT23-8
IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGT POT 100KOHM 256TAP TSOT23
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
AD SOT23-8
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
ADI SOT23-8
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar




2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
AD5170BRM100Analog Devices Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|