Svenska
| Artikelnummer: | AD5675RACPZ-REEL7 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $15.7234 |
| 200+ | $6.0854 |
| 500+ | $5.8715 |
| 1500+ | $5.7654 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 20-LFCSP (4x4) |
| Inställningstid | 8µs |
| Serier | nanoDAC+® |
| Referenstyp | Internal |
| Förpackning / Fodral | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Utmatningstyp | Voltage - Buffered |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal D / A-omvandlare | 8 |
| Antal bitar | 16 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| INL / DNL (LSB) | ±1.8, ±0.7 |
| Differentiell utgång | No |
| Datagränssnitt | I²C |
| Basproduktnummer | AD5675 |
| Arkitektur | String DAC |
| AD5675RACPZ-REEL7 Detaljer PDF [English] | AD5675RACPZ-REEL7 PDF - EN.pdf |




IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 12BIT V-OUT 28LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20LFCSP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 16BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 12BIT V-OUT 28LFCSP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/01/15
2024/08/22
2025/01/26
2025/01/27
AD5675RACPZ-REEL7Analog Devices Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|