Svenska
| Artikelnummer: | 5962-9152101MXA |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC DAS 12BIT 116K 28CDIP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $271.813 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänningskälla | Dual ± |
| Spänning - Tillförsel | ±5V |
| Typ | Data Acquisition System (DAS) |
| Leverantörs Device Package | 28-CDIP |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 116k |
| Upplösning (bitar) | 12 b |
| Förpackning / Fodral | 28-CDIP (0.600", 15.24mm) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Antal kanaler | 4 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Datagränssnitt | Parallel |
| Basproduktnummer | 5962-9152101 |
| 5962-9152101MXA Detaljer PDF [English] | 5962-9152101MXA PDF - EN.pdf |




5962-9152101MXA
Analog Devices Inc. Y-IC är en kvalitetsdistributör av Analog Devices Inc. och kan erbjuda dig de bästa produkterna och tjänsterna.
5962-9152101MXA är ett 12-bitars, 4-kanals, 116 kSPS datauppsamlingssystem från Analog Devices. Den är utformad för högpresterande och lågströms dataregistreringsapplikationer.
12-bitars upplösning
4 kanaler
116 kSPS samplinghastighet
Parallellt datagränssnitt
Dubbel ±5V spänningsmatning
Hög upplösning och samplinghastighet för exakt datainsamling
Låg strömförbrukning
Pålitlig prestanda inom ett brett temperaturintervall (-55°C till 125°C)
Packad i ett 28-CDIP (0,600", 15,24 mm) gjennomgående hålshölje
Passar för olika monteringsalternativ
Produkten 5962-9152101MXA är aktiv
Inga direkt motsvarande eller alternativa modeller finns tillgängliga
Kontakta vår säljavdelning via webbplatsen för mer information
Industriella styrsystem
Medicinsk instrumentation
Automotiv elektronik
Testoch mätteknik
Den mest auktoritativa databladet för 5962-9152101MXA finns tillgängligt på vår webbplats. Vi rekommenderar kunder att ladda ner det för detaljerade produktsspecifikationer.
Kunder rekommenderas att begära prisuppgifter via vår webbplats. Få en offert eller Läs mer om detta tidsbegränsade erbjudande.
5962-9150810MXA
TLC3702M LOW-POWER LINCMOS DUAL
IC SRAM 128KBIT PARALLEL 68FPACK
REGISTERED BUS TRANSCEIVER
LOW-POWER LINCMOS DUAL COMPARATO
QPSM LCC
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 20CLCC
IC DAS 12BIT 116K 28LCC
LOW-POWER LINCMOS DUAL COMPARATO
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8CERDIP
IC LOWPASS FILTER SW CAP CDIP
OCTAL BUS TRANSCEIVERS AND REGIS
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT TO99-8
OCTAL BUS TRANSCEIVERS AND REGIS
IC SRAM 128KBIT PARALLEL 68FPACK
5962-9153101MYA NS
5962-9150808MXA
5962-9152802MYA NS
5962-9150809MXA
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2025/04/17
2024/08/25
2024/11/4
2025/02/21
5962-9152101MXAAnalog Devices Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|