Svenska
| Artikelnummer: | MAX11044ETN+ |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| En del av beskrivningen: | IC ADC 16BIT SAR 56TQFN |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $16.3457 |
| 200+ | $6.3258 |
| 500+ | $6.1045 |
| 1000+ | $5.9945 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 5V |
| Leverantörs Device Package | 56-TQFN (8x8) |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 250k |
| Referenstyp | External, Internal |
| Förhållande - S / H: ADC | 1:1 |
| Förpackning / Fodral | 56-WFQFN Exposed Pad |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal ingångar | 4 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal bitar | 16 |
| Antal A / D-omvandlare | 4 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Inmatningstyp | Single Ended |
| Funktioner | Simultaneous Sampling |
| Datagränssnitt | Parallel |
| Konfiguration | S/H-ADC |
| Basproduktnummer | MAX11044 |
| Arkitektur | SAR |
| MAX11044ETN+ Detaljer PDF [English] | MAX11044ETN+ PDF - EN.pdf |




IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
EVAL BOARD FOR MAX11043
IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC 16BIT SAR 56TQFN
IC ADC/DAC 16BIT 40TQFN
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC/DAC 16BIT 9.6M 40TQFN
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
4-CHAN,16-BIT,SIMULTAN.-SAMP. AD
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
MAX11044ETN+Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|