Svenska
| Artikelnummer: | MAX1202AEAP+T |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| En del av beskrivningen: | IC ADC 12BIT SAR 20SSOP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1000+ | $15.7484 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | ±5V, 5V |
| Leverantörs Device Package | 20-SSOP |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 133k |
| Referenstyp | External, Internal |
| Förhållande - S / H: ADC | 1:1 |
| Förpackning / Fodral | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal ingångar | 4, 8 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal bitar | 12 |
| Antal A / D-omvandlare | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Inmatningstyp | Differential, Single Ended |
| Funktioner | - |
| Datagränssnitt | SPI |
| Konfiguration | MUX-S/H-ADC |
| Basproduktnummer | MAX1202 |
| Arkitektur | SAR |
| MAX1202AEAP+T Detaljer PDF [English] | MAX1202AEAP+T PDF - EN.pdf |




EVAL KIT FOR MAX1200
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
EVAL KIT FOR MAX1201
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT 8CH 20-DIP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
16-BIT SELF-CALIBRATING ADC
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MAX1202AEAP+TAnalog Devices Inc./Maxim Integrated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|