Svenska
| Artikelnummer: | MAX5584ETP+T |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| En del av beskrivningen: | IC DAC 8BIT V-OUT 20TQFN |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.25V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Leverantörs Device Package | 20-TQFN (5x5) |
| Inställningstid | 4µs |
| Serier | - |
| Referenstyp | External |
| Förpackning / Fodral | 20-WQFN Exposed Pad |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Utmatningstyp | Voltage - Buffered |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal D / A-omvandlare | 4 |
| Antal bitar | 8 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| INL / DNL (LSB) | ±0.125, ±1 (Max) |
| Differentiell utgång | No |
| Datagränssnitt | SPI, DSP |
| Basproduktnummer | MAX5584 |
| Arkitektur | R-2R |
| MAX5584ETP+T Detaljer PDF [English] | MAX5584ETP+T PDF - EN.pdf |




IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 10BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 10BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 12BIT V-OUT 24TSSOP
IC DAC 8BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 10BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 10BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 8BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 10BIT V-OUT 20TSSOP
MAX5582EUP MAXIM
IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 10BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 12BIT V-OUT 24TSSOP
IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP
MAX5583EUP MAXIM
MAX5585EUP MAXIM
IC DAC 10BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 8BIT V-OUT 20TQFN
IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP
IC DAC 8BIT V-OUT 20TSSOP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MAX5584ETP+TAnalog Devices Inc./Maxim Integrated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|