Svenska
| Artikelnummer: | MX7820KCWP+ |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| En del av beskrivningen: | IC ADC 8BIT FLASH 20SOIC |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $21.7406 |
| 10+ | $20.0531 |
| 25+ | $19.1519 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Supply, Digital | 5V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 5V |
| Leverantörs Device Package | 20-SOIC |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 500k |
| Referenstyp | External |
| Förhållande - S / H: ADC | 1:1 |
| Förpackning / Fodral | 20-SOIC (0.295', 7.50mm Width) |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Antal ingångar | 1 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal bitar | 8 |
| Antal A / D-omvandlare | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Inmatningstyp | Single Ended |
| Funktioner | - |
| Datagränssnitt | Parallel |
| Konfiguration | S/H-ADC |
| Basproduktnummer | MX7820 |
| Arkitektur | Flash |
| MX7820KCWP+ Detaljer PDF [English] | MX7820KCWP+ PDF - EN.pdf |




MX7820KCWP+
Y-IC är en kvalitetsdistributör av produkter från analog-devices. Vi levererar de bästa produkterna och tjänsterna till våra kunder.
MX7820KCWP+ är en 8-bitars, 500 kSPS, enkelkanal, parallellgränssnitt, flash-analog-till-digital-omvandlare (ADC) från analog-devices.
8-bits upplösning
500 kSPS samplingfrekvens
Enkelpolariserad ingång
Parallellt datautgångsgränssnitt
1:1 samplingoch hållförhållande mellan ADC och samplingsklocka
Extern referens
5V analoga och digitala strömförsörjningar
Hög hastighet vid dataomvandling
Parallellt gränssnitt för enkel systemintegration
Stabil prestanda i ett kompakt format
Förpackad i ett 20-SOIC (0,295", 7,50 mm bredd) ytmonteringspaket
Tubförpackning
RoHS-kompatibel
Produkten är utgången ur sortimentet
Kunder rekommenderas att kontakta vår säljteam via webbplatsen för information om motsvarande eller alternativa modeller
Industriella och instrumenteringssystem
Medicinsk utrustning
Konsumentelektronik
Den mest auktoritativa databladet för MX7820KCWP+ finns tillgängligt på vår webbplats. Kunder rekommenderas att ladda ner den för fullständiga produktdetaljer och tekniska specifikationer.
Kunder rekommenderas att begära offerter via vår webbplats. Få en offert nu eller läs mer om detta begränsade erbjudande.
8 BIT ADC WITH REFERENCE
8 BIT ADC WITH REFERENCE
IC ADC 8BIT FLASH 20SOIC
IC ADC 8BIT FLASH 20SOIC
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-SOIC
MAX CDIP
MX7821 8-BIT ADC WITH T/H
MEMORY
MEMORY
CONN SOCKET 0.13MM2 CRIMP
IGBT Modules
MEMORY
IC ADC
MEMORY
8 BIT ADC WITH REFERENCE
MEMORY
IC ADC 8BIT T/H 20-DIP
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-DIP
MEMORY
MEMORY
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MX7820KCWP+Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|