Svenska
| Artikelnummer: | MB96F673ABPMC1-GS-115E2 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Cypress Semiconductor (Infineon Technologies) |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Fart | 32MHz |
| Serier | F²MC-16FX MB96670 |
| RAM-storlek | 4K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 96KB (96K x 8) |
| kringutrustning | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 64-LQFP |
| Paket | Tray |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 50 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 12x8/10b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | F²MC-16FX |
| Anslutningar | I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Basproduktnummer | MB96F673 |
| MB96F673ABPMC1-GS-115E2 Detaljer PDF [English] | MB96F673ABPMC1-GS-115E2 PDF - EN.pdf |




2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar




2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MB96F673ABPMC1-GS-115E2Infineon Technologies |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|