Svenska

| Artikelnummer: | STPR1640 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Diodes Incorporated |
| En del av beskrivningen: | FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.8449 |
| 10+ | $0.7462 |
| 100+ | $0.5724 |
| 500+ | $0.4525 |
| 1000+ | $0.362 |
| 2000+ | $0.328 |
| 5000+ | $0.3054 |
| 10000+ | $0.2941 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.3 V @ 8 A |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | 400 V |
| Teknologi | Standard |
| Leverantörs Device Package | TO220AB (Type WX) |
| Fart | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Serier | - |
| Omvänd återställningstid (trr) | 35 ns |
| Förpackning / Fodral | TO-220-3 |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur - korsning | -55°C ~ 150°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Diodkonfiguration | 1 Pair Common Cathode |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) (per Diod) | 8A |
| Basproduktnummer | STPR16 |




FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
STPR2010CT ST
DIODE GEN PURP 200V 15A TO220AC
FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB
STPR16 ST
FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
STPR2010C LITEON
FRED GPP Rectifier TO220AB TUBE
LT TO-220
FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
ST MLP
FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
FRED GPP RECTIFIER TO220AB TUBE
STPR2020CT GS
STPR1620L ST
STPR1640CT LT
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/01/15
2024/08/22
2025/01/26
2025/01/27
STPR1640Diodes Incorporated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|