Svenska
| Artikelnummer: | VS-1N3766 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| En del av beskrivningen: | DIODE GEN PURP 800V 35A DO203AB |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $9.0367 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.8V @ 110A |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | 800V |
| Leverantörs Device Package | DO-203AB |
| Standardpaket | 100 |
| Fart | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Serier | - |
| Delstatus | Active |
| Förpackning | Bulk |
| Förpackning / Fodral | DO-203AB, DO-5, Stud |
| Andra namn | *1N3766 1N3766 VS-1N3766-ND VS1N3766 VS1N3766-ND |
| Driftstemperatur - korsning | -65°C ~ 190°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Chassis, Stud Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 17 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diodtyp | Standard |
| detaljerad beskrivning | Diode Standard 800V 35A Chassis, Stud Mount DO-203AB |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 4mA @ 800V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | 35A |
| Kapacitans @ Vr, F | - |
| Bas-delenummer | 1N3766 |
| VS-1N3766 Detaljer PDF [English] | VS-1N3766 PDF - EN.pdf |




DIODE GEN PURP 900V 35A DO203AB
DIODE GP REV 50V 6A DO203AA
DIODE GEN PURP 800V 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 700V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 1KV 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 900V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 1KV 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 900V 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 50V 6A DO203AA
DIODE GEN PURP 700V 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 800V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 800V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 800V 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 800V 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 35A DO203AB
DIODE GEN PURP 700V 35A DO203AB
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
VS-1N3766Electro-Films (EFI) / Vishay |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|