Svenska
| Artikelnummer: | MC68HC908GZ16VFA |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | NXP USA Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Fart | 8MHz |
| Serier | HC08 |
| RAM-storlek | 1K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 16KB (16K x 8) |
| kringutrustning | LVD, POR, PWM |
| Förpackning / Fodral | 48-LQFP |
| Paket | Tray |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 37 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 8x10b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | HC08 |
| Anslutningar | CANbus, LINbus, SCI, SPI |
| Basproduktnummer | MC68HC908 |
| MC68HC908GZ16VFA Detaljer PDF [English] | MC68HC908GZ16VFA PDF - EN.pdf |




MC68HC908GZ60 FREESCALE
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP
MC68HC908GZ48MFA FREESCAL
MICROCONTROLLER, 8 BIT, FLASH, H
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 42DIP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP
MC68HC908GZ60CFAE FREESC
MC68HC908GT8CFBE FREESCALE
MC68HC908GT16CFBE FREESCA
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP
MC68HC908GZ16CFAE FREESCALE
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
MICROCONTROLLER, 8 BIT, FLASH, H
FREESCALE QFP48
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MC68HC908GZ16VFANXP USA Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|