Svenska
| Artikelnummer: | MC9S08QD2VPC |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | NXP USA Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $2.8055 |
| 200+ | $1.0863 |
| 500+ | $1.0476 |
| 1000+ | $1.0298 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 8-PDIP |
| Fart | 16MHz |
| Serier | S08 |
| RAM-storlek | 128 x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 2KB (2K x 8) |
| kringutrustning | LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Paket | Tube |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 4 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 4x10b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | S08 |
| Anslutningar | - |
| Basproduktnummer | MC9S08 |
| MC9S08QD2VPC Detaljer PDF [English] | MC9S08QD2VPC PDF - EN.pdf |




IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/01/15
2024/08/22
2025/01/26
2025/01/27
MC9S08QD2VPCNXP USA Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|