Svenska
| Artikelnummer: | MPC8358ECVVADDEA |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | NXP USA Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC MPU MPC83XX 266MHZ 740TBGA |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - I / O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| USB | USB 1.x (1) |
| Leverantörs Device Package | 740-TBGA (37.5x37.5) |
| Fart | 266MHz |
| Serier | MPC83xx |
| Säkerhetsfunktioner | Cryptography, Random Number Generator |
| SATA | - |
| RAM-styrenheter | DDR, DDR2 |
| Förpackning / Fodral | 740-LBGA |
| Paket | Tray |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal kärnor / bussbredd | 1 Core, 32-Bit |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Grafik acceleration | No |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps (1) |
| Display & Interface Controllers | - |
| Core Processor | PowerPC e300 |
| Co-processorer / DSP | Communications; QUICC Engine, Security; SEC |
| Basproduktnummer | MPC83 |
| Ytterligare gränssnitt | DUART, HDLC, I²C, PCI, SPI, UART |
| MPC8358ECVVADDEA Detaljer PDF [English] | MPC8358ECVVADDEA PDF - EN.pdf |




IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 266MHZ 668BGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 266MHZ 668BGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
IC MPU MPC83XX 266MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCH SOC
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
IC MPU MPC83XX 266MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 266MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCH SOC
IC MPU MPC83XX 266MHZ 740TBGA
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MPC8358ECVVADDEANXP USA Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|