Svenska
| Artikelnummer: | S912ZVC96F0MLF |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | NXP USA Inc. |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $37.6376 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 3.5V ~ 40V |
| Leverantörs Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Fart | 32MHz |
| Serier | S12 MagniV |
| RAM-storlek | 8K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 96KB (96K x 8) |
| kringutrustning | DMA, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 48-LQFP |
| Paket | Tray |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 28 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 2K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 10x10b; D/A 1x8b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | S12Z |
| Anslutningar | CANbus, I²C, SCI, SPI |
| Basproduktnummer | S912 |
| S912ZVC96F0MLF Detaljer PDF [English] | S912ZVC96F0MLF PDF - EN.pdf |




S912ZVC96F0MLF
NXP USA Inc. Y-IC är en kvalitetsdistributör av NXP-produkter och erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
S912ZVC96F0MLF är en 16-bitars inbäddad mikrocontroller från NXP:s S12 MagniV-serie. Den har en S12Z-kärna, 96 KB FLASH-programminne, 8 KB RAM och en rad olika gränssnitt inklusive CAN, I2C, SCI och SPI.
S12Z 16-bitars kärna
32 MHz driftshastighet
96 KB FLASH-programminne
8 KB RAM
CAN, I2C, SCI och SPI-gränssnitt
DMA, POR, PWM, WDT periferiutrustning
10-bitars 10-kanals ADC, 8-bitars 1-kanals DAC
Mångsidiga anslutningsalternativ
Robust periferiutrustning för olika tillämpningar
Bred spänningsreglering från 3,5 V till 40 V
Utökat temperaturområde från -40°C till 125°C
48-LQFP (7x7) ytmonteringspaket
RoHS-kompatibelt och utan bly
S912ZVC96F0MLF är utfasad hos Digi-Key. Liknande eller alternativa modeller kan finnas tillgängliga. Kontakta vår försäljningsavdelning via hemsidan för mer information.
Industrial automation och styrsystem
Automotive elektronik
Hushållsapparater
Allmänna inbäddade system
Den mest auktoritativa databladet för S912ZVC96F0MLF finns tillgängligt på vår hemsida. Rekommenderas att ladda ner.
Kunder rekommenderas att begära offerter via vår hemsida. Få en offert | Läs mer | Begränsat tids erbjudande
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP
S12Z, 64LQFP-EP, 192K FLASH
S12Z, 64LQFP-EP, 192K FLASH
S12Z, 48LQFP, 96K FLASH
S12Z, 48LQFP, 96K FLASH
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
S912ZVC64M FREESCA
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
S12Z, 48LQFP, 192K FLASH
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
S12Z, 48LQFP, 192K FLASH
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP
S12Z, 64LQFP-EP, 192K FLASH
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 48LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
S912ZVC96F0MLFNXP USA Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|