Svenska
| Artikelnummer: | MC9S08DZ48ACLH |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Freescale Semiconductor |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $7.6882 |
| 200+ | $2.9762 |
| 500+ | $2.8711 |
| 800+ | $2.8199 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Fart | 40MHz |
| Serier | S08 |
| RAM-storlek | 3K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 48KB (48K x 8) |
| kringutrustning | LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 64-LQFP |
| Paket | Bulk |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | External |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 53 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 1.5K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 24x12b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | S08 |
| Anslutningar | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Basproduktnummer | MC9S08 |




IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP
MICROCONTROLLER, 8-BIT, HC08/S08
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/04/17
2024/08/25
2024/11/4
2025/02/21
MC9S08DZ48ACLHFreescale Semiconductor |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|