Svenska
| Artikelnummer: | MC9S12A128CFUE |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Freescale Semiconductor |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP |
| Datablad: | None |
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $30.8836 |
| 10+ | $29.8227 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.35V ~ 5.25V |
| Leverantörs Device Package | 80-QFP (14x14) |
| Fart | 25MHz |
| Serier | HCS12 |
| RAM-storlek | 4K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 128KB (128K x 8) |
| kringutrustning | PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 80-QFP |
| Paket | Bulk |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 59 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 2K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 16x10b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | HCS12 |
| Anslutningar | I²C, SCI, SPI |
| Basproduktnummer | MC9S12 |




IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
MC9S12A256BCFUE FREESCALE
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32SDIP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
FREESCALE QFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP
FREESCALE QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32SDIP
MC9S12A256CCFU FREESCA
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MC9S12A128CFUEFreescale Semiconductor |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|