Svenska
| Artikelnummer: | G25N06K |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Goford Semiconductor |
| En del av beskrivningen: | N60V, 25A,RD<27M@10V,VTH1.0V~2.5 |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | TO-252 |
| Serier | G |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 27mOhm @ 20A, 10V |
| Effektdissipation (Max) | 45W (Tc) |
| Förpackning / Fodral | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 970 pF @ 30 V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 25 nC @ 10 V |
| FET-typ | N-Channel |
| FET-funktionen | - |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På) | 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 60 V |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 25A (Tc) |




BX SOP-8
GMT QFN28
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V
29 2018
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V
G25Q80-12G BX
G25N120AND FAIRCHILD
BX SOP-8
LITEON DFN8
G25T120 Infineon
GMT QFN
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V
G2580C888-005H WIESON
CET TO-3P
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2025/04/17
2024/08/25
2024/11/4
2025/02/21
G25N06KGoford Semiconductor |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|