Svenska
| Artikelnummer: | VVZF70-16IO7 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | IXYS / Littelfuse |
| En del av beskrivningen: | RECT BRIDGE 3PH 1600V FO-T-A |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $46.7328 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Off State | 1.6 kV |
| Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Strukturera | Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes |
| Serier | - |
| Förpackning / Fodral | FO-T-A |
| Paket | Box |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal SCR, Dioder | 3 SCRs, 3 Diodes |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Nuvarande - On State (It (AV)) (Max) | 70 A |
| Ström - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 550A, 600A |
| Nuvarande - Hold (Ih) (Max) | 200 mA |
| Nuvarande - Gate Trigger (Igt) (Max) | 100 mA |
| Basproduktnummer | VVZF |
| VVZF70-16IO7 Detaljer PDF [English] | VVZF70-16IO7 PDF - EN.pdf |




VVZF70-16IO7
IXYS - Y-IC är en kvalitetsåterförsäljare av IXYS-produkter och erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
VVZF70-16IO7 är ett trefasfästsmodul som består av 3 SCR:er och 3 dioder. Den är utformad för industriella tillämpningar som kräver hög effektväxling och kontroll.
1,6 kV avstängningsspänning
70 A ström i lastläge
1,5 V max gate-triggerspänning
100 mA max gate-triggerström
550 A/600 A icke-repetitiv överspänningsströmmar
200 mA max hållström
Drifttemperaturområde från -40°C till 125°C
Kompakt och integrerad design
Hög effektkapacitet
Pålitlig och robust prestanda
Passar för ett brett spektrum av industriella tillämpningar
FO-T-A förpackning
Chassimonterad konfiguration
VVZF70-16IO7 är en utgående produkt. Kunder rekommenderas att kontakta vår säljteam via vår webbplats för information om motsvarande eller alternativa modeller som kan finnas tillgängliga.
Industriell motorstyrning
Effektomvandling och växelriktarsystem
Svetsutrustning
Induktionvärme
Andra högeffektväxlingsoch kontrollapplikationer
Den mest auktoritativa databladet för VVZF70-16IO7 finns tillgängligt på vår webbplats. Kunder rekommenderas att ladda ner databladet för detaljerade tekniska specifikationer och prestandainformation.
Kunder rekommenderas att begära offerter för VVZF70-16IO7 eller alternativa produkter via vår webbplats. Få en offert, läs mer eller ta del av vårt tillfälliga erbjudande.
DIODE BRIDGE 1600V 180A
IXYS New
3-PHASE BRIDGE RECT 1600V 120A
DIODE BRIDGE 1600V 150A
IGBT Modules
BIPOLAR MODULE-THYRISTOR/DIODE E
IGBT Modules
IGBT Modules
RECT BRIDGE 3PH 135A 1600V E2
RECT BRIDGE 3PH 1400V FO-T-A
RECT BRIDGE 3PH 175A 1600V E2
RECT BRIDGE 3PH 800V FO-T-A
DIODE BRIDGE 1600V 180A
RECT BRIDGE 3PH 1200V FO-T-A
RECT BRIDGE 3PH 120V 1600V V2
IXYS New
IGBT Modules
IGBT Modules
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
VVZF70-16IO7IXYS |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|