Svenska
| Artikelnummer: | MSP430F2272TRHAR |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Texas Instruments |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $8.5157 |
| 200+ | $3.2953 |
| 500+ | $3.1795 |
| 1000+ | $3.123 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Leverantörs Device Package | 40-VQFN (6x6) |
| Fart | 16MHz |
| Serier | MSP430F2xx |
| RAM-storlek | 1K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 32KB (32K x 8 + 256B) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 32 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 12x10b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | MSP430 CPU16 |
| Anslutningar | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Basproduktnummer | MSP430F2272 |
| MSP430F2272TRHAR Detaljer PDF [English] | MSP430F2272TRHAR PDF - EN.pdf |




IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP
TI VQFN40
TI QFN40
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN
TI DSBGA49
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
MSP430F2272TRHARTexas Instruments |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|