Svenska
| Artikelnummer: | ATSAMD10D13A-SSNT |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Micrel / Microchip Technology |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 32BIT 8KB FLASH 20SOIC |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $1.0166 |
| 10+ | $0.8472 |
| 30+ | $0.7545 |
| 100+ | $0.6502 |
| 500+ | $0.6024 |
| 1000+ | $0.5822 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.62V ~ 3.63V |
| Leverantörs Device Package | 20-SOIC |
| Fart | 48MHz |
| Serier | SAM D10D |
| RAM-storlek | 4K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 8KB (8K x 8) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, WDT |
| Förpackning / Fodral | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 18 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | - |
| Datakonverterare | A/D 10x12b; D/A 1x10b |
| Kärnstorlek | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Anslutningar | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Basproduktnummer | ATSAMD10 |
| ATSAMD10D13A-SSNT Detaljer PDF [English] | ATSAMD10D13A-SSNT PDF - EN.pdf |




IC MCU 32BIT 8KB FLASH 20SOIC
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 14SOIC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20SOIC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 14SOIC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20SOIC
ATMEL QFN24
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 14SOIC
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 14SOIC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
ATMEL SOP20
SAM D10 XPLAINED MINI ATSAMD10
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
ATSAMD10D13A-SSNTMicrochip Technology |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|