Svenska

| Artikelnummer: | ATXMEGA128A1U-CNR |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Micrel / Microchip Technology |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100CBGA |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $9.4383 |
| 200+ | $3.6528 |
| 500+ | $3.5241 |
| 1000+ | $3.4611 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.6V ~ 3.6V |
| Leverantörs Device Package | 100-CBGA (9x9) |
| Fart | 32MHz |
| Serier | AVR® XMEGA® A1U |
| RAM-storlek | 8K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 128KB (64K x 16) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 100-TFBGA |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 78 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 2K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 16x12b; D/A 4x12b |
| Kärnstorlek | 8/16-Bit |
| Core Processor | AVR |
| Anslutningar | EBI/EMI, I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB |
| Basproduktnummer | ATXMEGA128 |
| ATXMEGA128A1U-CNR Detaljer PDF [English] | ATXMEGA128A1U-CNR PDF - EN.pdf |




IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100CBGA
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8/16BIT 128KB FLASH 64QFN
IC MCU 8/16B 128KB FLSH 100VFBGA
IC MCU 8/16BIT 128KB FLSH 64TQFP
AT QFP100
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100TQFP
ATMEL TQFP-100
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100CBGA
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8/16BIT 128KB FLASH 64QFN
IC MCU 8/16B 128KB FLASH 100CBGA
IC MCU 8/16B 128KB FLSH 100VFBGA
IC MCU 8/16BIT 128KB FLASH 64QFN
IC MCU 8/16BIT 128KB FLSH 64TQFP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
ATXMEGA128A1U-CNRMicrochip Technology |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|