Svenska
| Artikelnummer: | XRCGB27M000F3N00R0 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Murata Electronics |
| En del av beskrivningen: | CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.3845 |
| 200+ | $0.1535 |
| 500+ | $0.1483 |
| 1000+ | $0.1458 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Typ | MHz Crystal |
| Storlek / Dimension | 0.079' L x 0.063' W (2.00mm x 1.60mm) |
| Serier | XRCGB |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 4-SMD, No Lead |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 85°C |
| Driftläge | Fundamental |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Lastkapacitet | 6pF |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.028' (0.70mm) |
| Frekvens Tolerans | ±30ppm |
| Frekvensstabilitet | ±30ppm |
| Frekvens | 27 MHz |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | 150 Ohms |
| Basproduktnummer | XRCGB |




CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTALS 2.0X1.6MM 27.12MHZ CRYS
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL
MURATA SMD
CRYSTAL
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
XRCGB27M000F3N00R0Murata Electronics |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|