Svenska
| Artikelnummer: | XRCGB48M000F4G00R0 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Murata Electronics |
| En del av beskrivningen: | CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 3000+ | $0.1516 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Typ | MHz Crystal |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Serier | XRCGB |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 4-SMD, No Lead |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Driftläge | Fundamental |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Lastkapacitet | 6pF |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Frekvens Tolerans | ±45ppm |
| Frekvensstabilitet | ±50ppm |
| Frekvens | 48 MHz |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | 100 Ohms |
| Basproduktnummer | XRCGB |




CRYSTAL
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
2.0X1.6MM 40.0MHZ CRYSTAL UNIT +
MURATA SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
2.0X1.6MM 40.0MHZ CRYSTAL UNIT +
MURATA 2016
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2025/01/15
2024/08/22
2025/01/26
2025/01/27
XRCGB48M000F4G00R0Murata Electronics |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|