Svenska

| Artikelnummer: | KP0215ACBKG03RGBP-1TJB |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | NKK Switches |
| En del av beskrivningen: | KP-SERIES MINIATURE AUDIO/VIDEO |
| Datablad: | None |
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänningsvärde - DC | 12 V |
| Typ | Standard, Illuminated |
| Avslutningsstil | PC Pin |
| Byt funktion | Off-Mom |
| Serier | KP |
| Panelutskriftsmått | - |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -25°C ~ 50°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Mekaniskt liv | 5,000,000 Cycles |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Ingress Protection | - |
| Belysningsspänning (Nominell) | 2.0, 2.9, 2.9 VDC |
| Belysningstyp, Färg | LED, Blue/Green/Red |
| Funktioner | Tactile Feedback |
| Elektriskt liv | 5,000,000 Cycles |
| Current Rating (AMPS) | 100mA (DC) |
| Färg - Aktuator / Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Krets | SPST-NO |
| Aktuator typ | Square, Button |
| Aktuatormarkering | No Marking |




SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
KP-SERIES MINIATURE AUDIO/VIDEO
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
KP-SERIES MINIATURE AUDIO/VIDEO
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
3.5MM STROKE SPST OFF-(ON) TACTI
SWITCH PB MINI ILLUMINATED RGB
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V
MINIATURE PUSHBUTTON/ILLUMINATED
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
KP0215ACBKG03RGBP-1TJBNKK Switches |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|