Svenska
| Artikelnummer: | LD431850 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Powerex, Inc. |
| En del av beskrivningen: | DUAL SCR MODULE 500A 1800V |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Överensstämmer med RoHS |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $110.5504 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Off State | 1.8 kV |
| Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 3 V |
| Strukturera | Series Connection - All SCRs |
| Serier | - |
| Förpackning / Fodral | POW-R-BLOK™ Module |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 130°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal SCR, Dioder | 2 SCRs |
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Nuvarande - On State (It (RMS)) (Max) | 900 A |
| Ström - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 16300A, 17000A |
| Nuvarande - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 mA |
| LD431850 Detaljer PDF [English] | LD431850 PDF - EN.pdf |




LD431850
Y-IC är en kvalitetsåterförsäljare av Powerex-produkter och erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
LD431850 är en Thyristor SCR - Modul-enhet tillverkad av Powerex.
Serieanslutning Alla SCR:er
2 SCR:er
1,8 kV avstängning (Off) spänning
900 A påslag (RMS) (Max) ström
3 V gateutlösning (Vgt) (Max) spänning
200 mA gateutlösning (Igt) (Max) ström
16 300 A, 17 000 A för icke-repeterande stötar (Itsm) vid 50/60 Hz
-40°C till 130°C (TJ) driftstemperatur
Chassimontering
POW-R-BLOK™ modulpaket / falltyp
Hög spänningsoch strömhållbarhet
Pålitlig prestanda i tuffa miljöer
Kompakt och effektiv design
POW-R-BLOK™ modulpaket med chassimonteringskonfiguration.
LD431850 är en utgången produkt. Kunder rekommenderas att kontakta vår säljavdelning via hemsidan för information om motsvarande eller alternativa modeller.
Industriell kraftomvandling och styrning
Motorstyrningar
Vårdad utrustning
Induktionsuppvärmning
Den mest auktoritativa databladet för LD431850 finns tillgängligt på vår webbplats. Kunder rekommenderas att ladda ner det för detaljerad produktinformation.
Kunder rekommenderas att begära offerter för LD431850 på vår webbplats. Få en offert nu för att dra nytta av detta tidsbegränsade erbjudande.
SCR MOD ISO DUAL 2000V 430A
SCR MOD ISO DUAL 2200V 430A
SCR MOD ISO DUAL 1400V 500A
IGBT Modules
MODULE 1600 V 500AMP
SCR MOD ISO DUAL 1400V 500A
SCR MOD ISO DUAL 1800V 430A
SCR MOD ISO DUAL 1200V 500A
SCR MODULE DUAL ISO 1600V 500A
IGBT Modules
IGBT Modules
SCR MOD ISO DUAL 1600V 500A
IGBT Modules
IGBT Modules
IGBT Modules
SCR MOD ISO DUAL 1000V 500A
SCR MOD ISO DUAL 800V 500A
SCR MOD ISO DUAL 1200V 500A
IGBT Modules
IGBT Modules
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
LD431850Powerex Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|