Svenska
| Artikelnummer: | R5F10JGCAFB#V0 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Renesas Electronics Corporation |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $3.4873 |
| 250+ | $1.3499 |
| 500+ | $1.3032 |
| 1000+ | $1.2798 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Fart | 24MHz |
| Serier | RL78/G1C |
| RAM-storlek | 5.5K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 32KB (32K x 8) |
| kringutrustning | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 48-LQFP |
| Paket | Tray |
| Oscillatortyp | Internal |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 38 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 2K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 9x8/10b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | RL78 |
| Anslutningar | CSI, I²C, UART/USART, USB |
| Basproduktnummer | R5F10 |
| R5F10JGCAFB#V0 Detaljer PDF [English] | R5F10JGCAFB#V0 PDF - EN.pdf |




R5F10JGCAFB#V0
Renesas Electronics Corporation - Y-IC är en kvalitetsdistributör av Renesas produkter och erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
R5F10JGCAFB#V0 är en 16-bitars mikrocontroller från RL78-serien från Renesas Electronics Corporation. Den har en kärnshastighet på 24 MHz, olika anslutningsalternativ (CSI, I2C, UART/USART, USB) samt ett brett utbud av perifera funktioner (DMA, LVD, POR, PWM, WDT).
16-bitars RL78-kärna
24 MHz kärnshastighet
32 KB flashprogramminne
2 KB EEPROM
5,5 KB RAM
38 I/O-portar
ADC med 9 kanaler, 8/10-bitars upplösning
Intern oscillator
Omfattande anslutningsmöjligheter för olika applikationer
Flexibla perifera funktioner
Låg strömförbrukning för batteridrivna lösningar
Bred driftstemperaturområde från -40°C till 85°C
48-LFQFP (7x7) ytmonteringspaket
Trayförpackning
R5F10JGCAFB#V0 är en aktiv produkt.
Det finns motsvarande och alternativa modeller i RL78-serien från Renesas. Kontakta vår säljavdelning via vår webbplats för mer information.
Industriell automation
Vitvaror
Konsumentelektronik
Batteridrivna enheter
Den mest auktoritativa databladet för R5F10JGCAFB#V0 finns tillgängligt på vår webbplats. Vi rekommenderar att kunder laddar ner det.
Kunder rekommenderas att begära offerter för R5F10JGCAFB#V0 på vår webbplats. Få en offert nu för att dra nytta av detta tidsbegränsade erbjudande.
RENESAS LFQFP-48
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48HWQFN
16BIT MCU RL78/G1C 32K 32HWQFN -
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
R5F10JGCAFB#V0Renesas Electronics America Inc |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|