Svenska
| Artikelnummer: | G3SBA60L-5702M3/45 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| En del av beskrivningen: | BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1 V @ 2 A |
| Teknologi | Standard |
| Leverantörs Device Package | GBU |
| Serier | - |
| Förpackning / Fodral | 4-SIP, GBU |
| Paket | Tube |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Diodtyp | Single Phase |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | 2.3 A |
| Basproduktnummer | G3SBA60 |




BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
VISHAY GBU
DIODE GPP 1PH 4A 600V GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
DIODE 1PH 4A 600V
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
DIODE 1PH 4A 600V
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2.3A GBU
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2025/05/30
2024/05/16
2024/10/8
2024/11/13
G3SBA60L-5702M3/45Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|