Svenska
| Artikelnummer: | RC0402FR-132R2L |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Yageo |
| En del av beskrivningen: | RES 2.2 OHM 1% 1/16W 0402 |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 50000+ | $0.0027 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0402 |
| Storlek / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Serier | RC_L |
| Motstånd | 2.2 Ohms |
| betyg | - |
| Effekt (Watt) | 0.063W, 1/16W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Funktioner | Moisture Resistant |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |




RES 2.15 OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.2M OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.87K OHM 1% 1/16W 0402
RES 300K OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.7K OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.74K OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.7 MOHM 1% 1/16W 0402
RES 300 OHM 1% 1/16W 0402
RES 309 OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.94K OHM 1% 1/16W 0402
RES 301K OHM 1% 1/16W 0402
RES 30.9K OHM 1% 1/16W 0402
RES 309K OHM 1% 1/16W 0402
RES 2 MOHM 1% 1/16W 0402
RES 301 OHM 1% 1/16W 0402
RES 2 OHM 1% 1/16W 0402
RES 2.8K OHM 1% 1/16W 0402
RES 2K OHM 1% 1/16W 0402
RES 30.1K OHM 1% 1/16W 0402
RES 30K OHM 1% 1/16W 0402
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2024/12/30
2025/04/26
2025/05/8
2024/04/18
RC0402FR-132R2LYAGEO |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|