Svenska
| Artikelnummer: | PAM2841GR |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Diodes Incorporated |
| En del av beskrivningen: | IC LED DRVR RGLTR PWM 1.5A 8DFN |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.7823 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Min) | 2.7V |
| Spänning - Tillförsel (Max) | 5.5V |
| Spänning - utgång | 40V |
| Typ | DC DC Regulator |
| Topologi | Step-Up (Boost) |
| Leverantörs Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Serier | - |
| Förpackning / Fodral | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Intern strömbrytare | Yes |
| Frekvens | 1MHz |
| mörkläggning | Analog, PWM |
| Ström - Utgång / kanal | 1.5A (Switch) |
| Basproduktnummer | PAM2841 |
| tillämpningar | - |
| PAM2841GR Detaljer PDF [English] | PAM2841GR PDF - EN.pdf |




PAM2841GR
Diodes Incorporated
PAM2841GR är en 1,5A, 40V, steg-upp (boost) DC-DC-regulator med integrerad kraftswitch. Den arbetar vid en fast frekvens av 1 MHz och erbjuder en justerbar utgångsspänning upp till 40V. Enheten har analoga och PWM-dimningsregler för LED-applikationer.
Steg-upp (boost) DC-DC-regulator
1,5A utgångsström
Maximal utgångsspänning på 40V
Fast switchande frekvens på 1 MHz
Analoga och PWM-dimningsregler
Integrerad kraftswitch
Hög utgångsströmskapacitet
Bred utgångsspänningsomfång
Hög switchande frekvens för kompakt design
Flexibla dimningsalternativ
Integrerad kraftswitch för förenklad konstruktion
Tape & Reel (TR) förpackning
8-WFDFN Exponerad Pad-förpackning
Förpackningsstorlek 2x2 mm
Ytsmältningsmontering (SMT)
PAM2841GR är en aktiv produkt
Det finns motsvarande eller alternativa modeller som PAM2841UR och PAM2841FR
Kunden rekommenderas att kontakta vår säljorganisation via webbplatsen för mer information om alternativ
LED-drivlösningar
Allmänna DC-DC-omvandlingsapplikationer
Den mest tillförlitliga databladet för PAM2841GR finns tillgängligt på vår webbplats. Kunden rekommenderas att ladda ner det för mer detaljerad information.
Kunder rekommenderas att begära offert för PAM2841GR via vår webbplats. Få en offert nu eller lär dig mer om detta tidsbegränsade erbjudande.
IC LED DRV RGLTR PWM 20TSSOP
PAM2811 PAM
PAM2846KR_02 DIODES
PAM TSOT23-
PAM2810AG PAM
LED LIGHTING DRIVERS
IC LED DRVR RGLTR PWM 1A TSOT25
IC LED DRVR RGLTR PWM 1.5A 8MSOP
IC LED DRIVER LINEAR 1.5A 8SO
EVAL BOARD FOR PAM2846
IC LED DRV LIN PWM 20MA TSOT23-6
PAM MSOP8
IC LED DRVR RGLTR PWM 3.5A 40QFN
PAM SOT89-5
IC LED DRVR RGLTR PWM 30MA 24QFN
PAM2811AJE PAM
PAM SOT23-6
PAM2848 PAM
EVAL BOARD FOR PAM2805
EVAL BOARD FOR PAM2841
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar





2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
PAM2841GRDiodes Incorporated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|