Svenska
| Artikelnummer: | C0603C472J1RACTU |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | KEMET |
| En del av beskrivningen: | CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.0766 |
| 200+ | $0.0297 |
| 500+ | $0.0287 |
| 1000+ | $0.0281 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänningsvärde | 100V |
| Tolerans | ±5% |
| Tjocklek (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Temperatur koefficient | X7R |
| Standardpaket | 1 |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | C |
| betyg | - |
| Delstatus | Active |
| Förpackning | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Andra namn | 399-9089-1 |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 54 Weeks |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| detaljerad beskrivning | 4700pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
| Kapacitans | 4700pF |
| tillämpningar | General Purpose |
| C0603C472J1RACTU Detaljer PDF [English] | C0603C472J1RACTU PDF - EN.pdf |




CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
CAP CER 0603
CAP CER 4700PF 25V NP0 0603
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603
CAP CER 4700PF 25V NP0 0603
CAP CER 4700PF 25V NP0 0603
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
CAP CER 0603
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
CAP CER 4700PF 25V NP0 0603
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
C0603C472J1RACTUKEMET |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|