Svenska
| Artikelnummer: | ELJ-FB4R7KF |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Panasonic |
| En del av beskrivningen: | FIXED IND 4.7UH 350MA 810MOHM SM |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.8022 |
| 200+ | $0.3204 |
| 500+ | $0.3103 |
| 1000+ | $0.3047 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Typ | Wirewound |
| Tolerans | ±10% |
| Leverantörs Device Package | 1812 |
| Storlek / Dimension | 0.177' L x 0.126' W (4.50mm x 3.20mm) |
| Skärm | Unshielded |
| Serier | FB |
| betyg | - |
| Q @ Freq | 50 @ 5MHz |
| Förpackning / Fodral | 1812 (4532 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 85°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Material - Kärna | - |
| Induktansfrekvens - Test | 1 MHz |
| Induktans | 4.7 µH |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.134' (3.40mm) |
| Frekvens - Självresonans | 33MHz |
| DC-resistans (DCR) | 810mOhm Max |
| Current Rating (AMPS) | 350 mA |
| Aktuell - mättnad (ISAT) | - |
| Basproduktnummer | ELJ-FB |




FIXED IND 390UH 70MA 19 OHM SMD
FIXED IND 680UH 50MA 39 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 330MA 880MOHM SM
FIXED IND 56UH 125MA 4.7 OHM SMD
FIXED IND 68UH 115MA 5.3 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 330MA 880MOHM SM
FIXED IND 470UH 55MA 31 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 380MA 660MOHM SM
FIXED IND 47UH 130MA 4.2 OHM SMD
FIXED IND 47UH 130MA 4.2 OHM SMD
FIXED IND 68UH 115MA 5.3 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 350MA 810MOHM SM
FIXED IND 560UH 50MA 35 OHM SMD
FIXED IND 3.9UH 360MA 740MOHM SM
FIXED IND 3.9UH 360MA 740MOHM SM
FIXED IND 560UH 50MA 35 OHM SMD
FIXED IND 470UH 55MA 31 OHM SMD
FIXED IND 56UH 125MA 4.7 OHM SMD
FIXED IND 390UH 70MA 19 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 380MA 660MOHM SM
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
ELJ-FB4R7KFPanasonic Electronic Components |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|