Svenska
| Artikelnummer: | M30302FCPGP#U5 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Renesas Electronics Corporation |
| En del av beskrivningen: | IC MCU 16BIT 128KB FLSH 100LFQFP |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $17.1911 |
| 180+ | $6.8602 |
| 540+ | $6.6308 |
| 990+ | $6.5168 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Fart | 16MHz |
| Serier | M16C™ M16C/30 |
| RAM-storlek | 5K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 128KB (128K x 8) |
| kringutrustning | DMA, POR, PWM, WDT |
| Förpackning / Fodral | 100-LQFP |
| Paket | Tray |
| Oscillatortyp | External |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 85 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| EEPROM-storlek | 4K x 8 |
| Datakonverterare | A/D 18x10b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | M16C/60 |
| Anslutningar | I²C, IEBus, UART/USART |
| Basproduktnummer | M30302 |
| M30302FCPGP#U5 Detaljer PDF [English] | M30302FCPGP#U5 PDF - EN.pdf |




M30302FCPGP#U5
Y-IC är en kvalitetsdistributör av produkter från Renesas Electronics America och erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
M30302FCPGP#U5 är en högpresterande 16-bitars mikrokontroller från M16C/30-serien, utrustad med en kraftfull M16C/60-kärna, ett brett utbud av periferienheter och ett flexibelt strömhanteringssystem.
16-bitars M16C/60-kärna
Driftsfrekvens på 16 MHz
128 KB Flash-programminne
4 KB EEPROM
5 KB RAM
18-kanals 10-bitars ADC
I2C-, IEBusoch UART/USART-gränssnitt
DMA, POR, PWM och Watchdog Timer (WDT) periferiutrustning
85 I/O-stift
Driftspänning mellan 2,7V och 5,5V
Drifttemperaturområde från -20°C till 85°C
Kraftfull 16-bitars kärna med rikliga periferiutgångar för ett brett spektrum av inbyggda applikationer
Flexibel strömhantering för energieffektiv drift
Omfattande anslutningsalternativ för kommunikation och kontroll
Robust paket och god värmeledning för pålitlig funktion
100-stifts LQFP (14x14) ytmonteringspaket
Passar för varierande termiska och elektriska krav
M30302FCPGP#U5 är en produkt som har utgått ur sortimentet, och det kan finnas motsvarande eller alternativa modeller tillgängliga. Kunder rekommenderas att kontakta Y-ICs säljteam för mer information.
Industriella kontrollsystem
Vitvaror
Byggautomatisering
Medicinteknisk utrustning
Bilrelaterad elektronik
Den senaste databladen för M30302FCPGP#U5 finns tillgänglig på Y-ICs webbplats. Kunder rekommenderas att ladda ner databladen för detaljerad teknisk information.
Kunder rekommenderas att begära offert för M30302FCPGP#U5 på Y-ICs webbplats. Begär en offert nu för att dra nytta av vårt tidsbegränsade erbjudande.
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LFQFP
M30302FEPGP RENESAS
M30302FEPFP RENESAS
IC MCU 16BIT 192KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 192KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100QFP
M30302FEPFP#U5 U5TH RENESAS
RENESAS QFP
RENESAS QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 100LFQFP
RENESAS QFP
IC MCU 16BIT 192KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100QFP
IC MCU 16BIT 192KB FLSH 100LFQFP
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar







2025/01/27
2025/05/29
2025/01/22
2024/06/6
M30302FCPGP#U5Renesas Electronics America Inc |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|