Svenska

| Artikelnummer: | MTSW-111-07-G-S-070 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Samtec, Inc. |
| En del av beskrivningen: | CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder |
| Stil | Board to Board or Cable |
| omgivande | Unshrouded |
| Serier | Flex Stack, MTSW |
| Row Spacing - Parning | - |
| Pitch - Parning | 0.100" (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Total kontaktlängd | 0.430" (10.92mm) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Antal rader | 1 |
| Antal positioner laddade | All |
| Antal positioner | 11 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Isoleringsmaterial | Polyester, Glass Filled |
| Isolationshöjd | 0.100" (2.54mm) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Isoleringsfärg | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 3A |
| Kontakt typ | Male Pin |
| Kontakta Form | Square |
| Kontaktmaterial | Phosphor Bronze |
| Kontakta Längd - Post | 0.260" (6.60mm) |
| Kontakta Längd - Parning | 0.070" (1.78mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 10.0µin (0.25µm) |
| Kontakt Finish - Post | Gold |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Header, Cuttable |
| Basproduktnummer | MTSW-111 |
| tillämpningar | - |




CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 11POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
MTSW-111-07-G-S-070Samtec Inc. |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|