Svenska
| Artikelnummer: | RMCP1206FT1R65 |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Stackpole Electronics, Inc. |
| En del av beskrivningen: | RES 1.65 OHM 1% 1/3W 1206 |
| Datablad: | None |
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.0557 |
| 200+ | $0.0222 |
| 500+ | $0.0215 |
| 1000+ | $0.0211 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 1206 |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serier | RMCP |
| Motstånd | 1.65 Ohms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.333W, 1/3W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |




RES 1.43 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.58 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.96 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.8 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.6 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.74 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.87 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.37 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.33 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.4 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.62 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.82 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.91 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.47 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.54 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.5 OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.78 OHM 1% 1/3W 1206
RES 200 OHM 1% 1/3W 1206
RES 200K OHM 1% 1/3W 1206
RES 1.69 OHM 1% 1/3W 1206
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
RMCP1206FT1R65Stackpole Electronics Inc |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|