Svenska
| Artikelnummer: | LMV342IDR |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Texas Instruments |
| En del av beskrivningen: | IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.4426 |
| 10+ | $0.3759 |
| 30+ | $0.328 |
| 100+ | $0.2888 |
| 500+ | $0.2758 |
| 1000+ | $0.2685 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänningsspänning (min) | 2.5 V |
| Spänningsspänning (max) | 5.5 V |
| Spänning - Ingångsförskjutning | 250 µV |
| Leverantörs Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Serier | LMV® |
| Förpackning / Fodral | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Utmatningstyp | Rail-to-Rail |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal kretsar | 2 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Nuvarande - Tillförsel | 107µA (x2 Channels) |
| Ström - Utgång / kanal | 113 mA |
| Nuvarande - Inmatningsfel | 1 pA |
| Basproduktnummer | LMV342 |
| Förstärkare Typ | CMOS |
| LMV342IDR Detaljer PDF [English] | LMV342IDR PDF - EN.pdf |




LMV342IDR
Y-IC är en kvalitetsdistributör av Texas Instruments produkter. Vi erbjuder kunderna de bästa produkterna och tjänsterna.
LMV342IDR är en dubbel CMOS-operativförstärkare med rail-to-rail-utgång och extremt låg biasström för ingången. Den är idealisk för batteridrivna och andra lågströmsapplikationer.
Dubbel CMOS-operativförstärkare
Rail-to-rail-utgång
Extremt låg biasström för ingången på 1 pA
Låg driftström på 107 μA per kanal
Hög utgångsström på 113 mA per kanal
Bred spänningsmatningsområde 2,5 V till 5,5 V
Bred driftstemperaturområde från -40°C till 125°C
Perfekt för batteridrivna och lågströmsapplikationer
Utmärkt prestanda vad gäller offsetspänning, biasström och driftström
Hög utgångsströmskapacitet
Tape & Reel (TR) förpackning
8-SOIC (0,154", 3,90 mm bredd) förpackning
Surface mount (tpackningsmontering)
LMV342IDR är en aktiv produkt.
Det finns motsvarande eller alternativa modeller som LMV324 och LMV358-serien.
För mer information, kontakta vår säljavdelning via Y-IC:s webbplats.
Batteridrivna enheter
Bärbara elektronikprodukter
Instrumentering och mätutrustning
Den senaste och mest tillförlitliga databladet för LMV342IDR finns tillgängligt på Y-IC:s webbplats. Vi rekommenderar att kunder laddar ner databladet för detaljerade tekniska specifikationer.
Kunder rekommenderas att begära offerter för LMV342IDR på Y-IC:s webbplats. Få en offert nu för att ta del av vårt tidsbegränsade erbjudande.
TI QFN
TI MSOP
TI SC70-6
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
IC CMOS 2 CIRCUIT 8VSSOP
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-6
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
NS SOP8
NS SOP-8
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
TI SOP-8
TI SOP-8
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC
IC CMOS 2 CIRCUIT 8VSSOP
TI MSOP8
NS SOP-8
TEXAS QFN-16D
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar



2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
LMV342IDRTexas Instruments |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|