Svenska
| Artikelnummer: | FMP200JB-52-2K |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Yageo |
| En del av beskrivningen: | RES 2K OHM 5% 2W AXIAL |
| Datablad: |
|
| RoHs status: | |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $0.0348 |
| 200+ | $0.0135 |
| 500+ | $0.0131 |
| 1000+ | $0.0128 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tolerans | ±5% |
| Temperatur koefficient | ±100ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | Axial |
| Storlek / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) |
| Serier | FMP |
| Motstånd | 2 kOhms |
| Effekt (Watt) | 2W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | Axial |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Flame Proof, Safety |
| Sammansättning | Metal Film |




RES 2 OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.4K OHM 5% 2W AXIAL
RES 24K OHM 5% 2W AXIAL
RES 300 OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.4 OHM 5% 2W AXIAL
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
RES 27K OHM 5% 2W AXIAL
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.7K OHM 5% 2W AXIAL
RES 24 OHM 5% 2W AXIAL
RES 270 OHM 5% 2W AXIAL
RES 270K OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.2 OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.2K OHM 5% 2W AXIAL
RES 27 OHM 5% 2W AXIAL
RES 300K OHM 5% 2W AXIAL
RES 240K OHM 5% 2W AXIAL
RES 2.7 OHM 5% 2W AXIAL
RES 30K OHM 5% 2W AXIAL
RES 240 OHM 5% 2W AXIAL
2026/05/12
2026/05/8
2026/04/28
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar
2026/05/21
2026/05/20
2026/05/20
2026/05/20
FMP200JB-52-2KYAGEO |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|