Svenska
| Artikelnummer: | DS2172T+TR |
|---|---|
| Tillverkare / Brand: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| En del av beskrivningen: | BIT ERROR RATE TESTER (BERT) |
| Datablad: | None |
| RoHs status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betalning: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Leveransväg: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Dela med sig: |
Ship From: Hong Kong
| Kvantitet | Enhetspris |
|---|---|
| 1+ | $9.3593 |
| 200+ | $3.6229 |
| 500+ | $3.4954 |
| 1000+ | $3.4317 |
Online RFQ -inlägg: Snabba svar, bättre priser!
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel | 4.5V ~ 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Serier | - |
| Förpackning / Fodral | 32-TQFP |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal kretsar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Gränssnitt | Parallel |
| Fungera | Bit Error Rate Tester (BERT) |
| Nuvarande - Tillförsel | 10mA |
| DS2172T+TR Detaljer PDF [English] | DS2172T+TR PDF - EN.pdf |




DS2172T+TR
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
DS2172T+TR är en högpresterande, enkelkanals, parallelingångs Bit Error Rate Tester (BERT) som passar för olika telekommunikations- och datakommunikationsapplikationer. Den integrerar en pseudo-slumpmässig binärsekvens (PRBS) generator, en PRBS-felsdetektor samt en klock- och datarecirkulation (CDR) på en enda chip.
Enkelkanals parallell-ingångs BERT
Pseudo-slumpmässig binärsekvens (PRBS) generator och felavkännare
Klockoch datarercirculerings (CDR) circuit
Flexibel in-/utgångsgränssnitt
Minskar systemkomplexiteten och kostnader
Förenklar testning av bitfelhastighet
Underlättar effektiv testning av telekomoch datakommunikationsutrustning
Massförpackning
32-TQFP (7x7) paket
Yta-monterad
Drivas med 4,5V till 5,5V strömförsörjning
Förbrukar 10mA ström
Driftstemperaturområde 0°C till 70°C
DS2172T+TR är en aktiv produkt. Det finns motsvarande eller alternativa modeller tillgängliga från Analog Devices Inc./Maxim Integrated. För mer information, kontakta vår försäljningsavdelning via vår webbplats.
Testutrustning för telekomoch datakommunikationsutrustning
Testning av bitfelhastighet
Testning av höghastighets seriell data
Den mest auktoritativa databladet för DS2172T+TR finns tillgängligt på vår webbplats. Vi rekommenderar att kunder laddar ner det för detaljerade tekniska specifikationer.
Kunder rekommenderas att begära offerter via vår webbplats. Hämta en offert eller få mer information om denna produkt idag.
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
IC ADPCM PROCESSOR PLCC
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
DS2172T/TR DALLAS
IC TELECOM INTERFACE 44PLCC
IC TELECOM INTERFACE 44PLCC
IC PROC ADPCM 16/24/32K 24-DIP
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
DS2172T+TRL DALLAS
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
IC TELECOM INTERFACE 32TQFP
IC TELECOM INTERFACE 44PLCC
IC TELECOM INTERFACE 44PLCC
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Artiklar






2025/01/27
2025/05/29
2025/01/22
2024/06/6
DS2172T+TRAnalog Devices Inc./Maxim Integrated |
Kvantitet*
|
Målpris (USD)
|